Suzuki paadimootorid

Lae alla hinnakiri (PDF)

Üle 55 aasta kogemust paadimootorite tootmisel, järjepidev areng ning püüdlus olla parim muudavad Suzuki päramootorid üheks parimaks valikuks.

Uued BTG mudelid on omas klassis maailma esimesed seeriatoodangu päramootorid, mis kasutavad elektroonilist gaasi ja käigu juhtimist.

Kõigile Suzuki päramootoritele annab tootjatehas hobikasutajale 3-aastase garantii ning Kvaliteettehnika OÜ lisab sellele enda poolt 2-aastase
pikendatud garantii* mis annab kasutajale kokku 5 murevaba aastat.

Kuidas valida Suzuki päramootorit?

Võta ühendust

Kuidas valida Suzuki päramootorit

Üldjuhul annab parima tulemuse suurima lubatud võimsusega päramootor, kuid alati tasub konsulteerida veesõiduki tootja või edasimüüjaga. Täna on Suzuki tootevalikus saadaval päramootorid vahemikus 2,5 kuni 350 hobujõudu.

Võimsus. Iga tänapäevane veesõiduk on varustatud andmesildiga, kuhu on märgitud maksimaalne päramootori võimsus mida ei tohi ületada. Samas tuleb silmas pidada, et liiga nõrk mootor ei võimalda veesõidukit kasutada nii, nagu tootja on seda ette näinud.

Veojala pikkus. Veojala pikkus sõltub paadi ahtripeegli kõrgusest. Valikut tehes on kõige kindlam konsulteerida veesõiduki tootja või edasimüüjaga.

Vajadusel saab aidata ka Suzuki edasimüüja – selleks on vaja teada paadi ahtripeegli ülaserva ja kiilu vahelist mõõtu. Sõltuvalt mudelist on Suzuki tootevalikus saadaval päramootorid mootorijala pikkusega 381 kuni 762 millimeetrit.

Varustus. Suzuki päramootorite mudelitähises olevad numbri ja tähekombinatsioonid tähistavad päramootori võimsust hobujõududes ja spetsifikatsiooni. Näiteks DF20 AES tähistab 20 hobujõulist (DF20 AES), rumpliga juhitavat ning elektristarteriga (DF20 AES) lühikese mootorijalaga (DF20 AES) päramootorit.

R – Kaugjuhitav, elektristarter
T – Kaugjuhitav, elektristarter, trimm (DF15 ja DF20 puhul elektriline kallutus)
E – Rumpel, elektristarter
TH – Rumpel, elektristarter, trimm
P – Suzuki Precision Control™, Suzuki Selective Rotation™, trimm
G – Suzuki Precision Control™
Z – Vastupäeva pöörlev sõukruvi
V – Suur veojala korpus, ülekanne 2.42:1

Kütusepaak. Sõltuvalt mudelist on Suzuki päramootorid tehase poolt varustatud 1 kuni 25 liitrit mahutava kütusepaagiga. Suuremad mootorid tulevad ilma kütusepaagita, ning sõltuvad paadis olevast kütusesüsteemist. Sõltumata kütusepaagi mahust ning asetusest on alati mõistlik paadis hoida mõningast reservkütust!

Juhtpult. Kaugjuhitavad mudelid (tähisega R või T) vahemikus 9,9 kuni 30 hobujõudu on tehase poolt varustatud kaugjuhtimispuldiga. Teistel kaugjuhitavatel mudelitel kuulub juhtpult lisavarustuse hulka. Juhttrossid kuuluvad alati lisavarustuse hulka ning need valitakse vastavalt paadi pikkusele.

Näidikud. Näidikud kuuluvad alati lisavarustuse hulka.

Sõukruvi. Suzuki päramootorid vahemikus 2,5 kuni 30 hobujõudu on varustatud tehase poolt sõukruviga. Alates 40 hobujõulistest päramootoritest on sõukruvi lisavarustuses. Sõukruvi valik on paadi sooritusvõime seisukohalt väga oluline, parima valiku tegemiseks konsulteerige veesõiduki tootja või edasimüüjaga.

Immobilaiser ehk Suzuki keyless start system. Alates DF70A mudelist on Suzuki päramootorid varustatud tehase poolt võtmevaba käivitusüsteemiga välja arvatud kõik Z mudelid ning DF200T ja DF225T.

Küsi lisa